×

☰ facebook

MULTIMEDIA

Internet / www

 • Zbigniew Wodecki: Nagrywam nowy album

  Zbigniew Wodecki: Nagrywam nowy album

  „To będzie najgorsza płyta na świecie”

  Muzyk twierdzi, że po latach może wreszcie nagrać płytę w klimacie dalekim od komercyjnego. Nowa płyta ma łączyć stylistykę jazzu, rocka, popu i przypominać muzyczne dokonania Burta Bacharacha czy zespołu Earth, Wind & Fire.

  Zobacz na: lifestyle.newseria.pl

 • Zbigniew Wodecki - Jedynka

  Jedynka

  Czego się boi Zbigniew Wodecki?

  - Długo czekałem na zawodowe spełnienie. Przede wszystkim byłem człowiekiem bardzo zakompleksionym, ponieważ pochodziłem z Krakowa i przyjechałem do Warszawy - wspomina Zbigniew Wodecki.


  Zbigniew Wodecki o swoich początkach i najnowszych muzycznych eksperymentach (Lato z Radiem Extra/Jedynka)


  Data emisji: 24.07.2016

  Posłuchaj na: polskieradio.pl

 • Polsat SuperHit Festiwal 2016

  Czterdziestka Zbigniewa Wodeckiego

  Drugi dzień festiwalu - 28 maja 2016 r.
  Zostały zaprezentowane najbardziej znane piosenki.
  Na scenie Zbigniewowi Wodeckiemu towarzyszył zespół w składzie: Zbigniew Stelmasiak - gitara, Mirosław Wiśniewski - bas, Jarosław Zawadzki - instr. klawiszowe i saxofon, Paweł Twardoch - perkusja.
  Mariusz Paryra i Zbigniew Wodecki zagrali na skrzypcach „Czardasza”. W duecie z Natalią Szroeder została wykonana piosenka „Z Tobą chcę oglądać świat”.

  Zbigniew Wodecki odebrał Bursztynowego Słowika i platynową TeleKamerę Tele Tygodnia oraz od Telewizji POLSAT otrzymał kryształowe „Serce do muzyki”.


  Relacja na: polsat.pl

  Natalia Szroeder i Zbigniew Wodecki w piosence pt. „Z Tobą chcę oglądać świat” Mariusz Paryra i Zbigniew Wodecki wykonali razem „Czardasza”.

 • Fryderyki 2016, Zbigniew Wodecki.

  Fryderyki 2016

  Podczas 22. Gali Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w Teatrze Polskim, Zbigniew Wodecki oraz Mitch&Mitch Orchestra and Choir zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach.

  Album roku pop: za płytę „1976: A Space Oddysey”.

  Utwór roku: za piosenkę „Rzuć to wszystko, co złe”.

  Całość można obejrzeć na: vod.tvp.pl

  Fryderyki 2016 - Zbigniew Wodecki w piosence „Panny mego dziadka”

  „Panny mego dziadka” - występ podczas gali.

 • Winyl Zbigniew Wodecki

  Winyl

  Warner Music Poland - 2016 (LP)

  A
  1. „Rzuć to wszystko co złe” (L. Długosz / Z. Wodecki)
  2. „Pieśń ciszy” (P. Howil / W. Trzciński)
  3. „Wieczór już” (A. Kuryło / J. Kukulski)
  4. „Ballada o Jasiu i Małgosi” (J. Terakowski / Z. Wodecki)
  5. „Panny mego dziadka” (M. Skolarski / Z. Wodecki)

  B
  1. „Dziewczyna z konwaliami” (J. Skolarski / W. Trzciński)
  2. „Kochałem panią kilka chwil” (L. Długosz / Z. Wodecki)
  3. „Posłuchaj mnie spokojnie” (J. Terakowski / Z. Wodecki)
  4. „Przedmieście” (M. Zimiński / S. Halny)
  5. „Odjechałaś tak daleko” (A. Kuryło / W. Trzciński)
  6. „Partyjka” (J. Terakowski / Z. Wodecki)

  Pierwsza od 40 lat reedycja albumu na winylu, płyta ma gramaturę 180.
  Premiera: 20.05.2016.
  Wydawca: Polskie Nagrania

  Płyta dostępna w Empik: empik.com

 • 1976: A Space Odyssey Złota płyta

  Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch

  Klub Stodoła - Warszawa

  W warszawskim klubie Stodoła, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch odebrali złotą płytę za album „1976: A Space Odyssey” - 19 lutego 2016 roku.

  Wręczono też złotą płytę podpisaną Random Person osobie z publiczności.

  Galeria zdjęć z tego koncertu na stronie: stodola.pl

 • Uwaga TVN Zbigniew Wodecki

  Uwaga TVN

  Zbigniew Wodecki – człowiek orkiestra

  Najpopularniejszy Zbyszek w Polsce! Mistrz dystansu do samego siebie, wielbiciel swojej popularności i sukcesu, ale przede wszystkim wielkiej klasy artysta!

  „Pszczółka Maja”, „Chałupy welcome to”, czy „Zacznij od Bacha” to przeboje, które zapewniły Zbigniewowi Wodeckiemu niesłychaną popularność. Artysta z wykształcenia jest skrzypkiem. Jako piosenkarz zadebiutował w 1972 roku na festiwalu w Opolu.

  - Poszedłem na kompromis nagrywając dobranockę i piosenkę z golasami. Te utwory dały mi margines bezpieczeństwa, że publiczność wie, że skoro ja to śpiewam, to ja jestem dobry. Ja wtedy mogłem sobie śpiewać swoje kompozycje – śmieje się artysta.

  Reportaż wyemitowany 25 października 2015 roku. Dostępny na: uwaga.tvn.pl

 • Mateusze Trójki 2015

  Mateusze Trójki 2015. Znamy laureatów!

  Program 3 już po raz 22. przyznał nagrody muzyczne dla najciekawszych wykonawców roku.

  Nagroda w kategorii MUZYKA ROZRYWKOWA - WYDARZENIE powędrowała do Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch And Mitch za album „1976: A Space Odyssey”. To dowód na to, że choć czasy - w tym muzyczne - się zmieniają, duch pozostaje ten sam - czytamy w uzasadnieniu.

  Nagrody Muzyczne Programu 3 im. Mateusza Święcickiego - „Mateusze Trójki” przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej.

  Nazwa nagrody pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym dyrektorem muzycznym Programu 3, autorem muzyki do takich przebojów, jak „Pod papugami”, „Jedziemy autostopem” czy „Był taki ktoś”.

  Relacja, materiały audio i wideo: polskieradio.pl Trójka

 • Artykuł na Laboratorium Muzycznych Fuzji

  Artykuł na Laboratorium Muzycznych Fuzji

  Różni wykonawcy - „Albo inaczej”

  Wszystko zaczęło się od luźnego pomysłu szefa Alkopoligamii - Mesa, którego mocno wspierał w działaniach Witek Michalak i jak zawsze Stasiak. Pierwszym owocem tej myśli było nagranie utworu Re-fleksje, który w oryginale nagrał duet Pezet-Noon w 2002 r., na albumie „Muzyka klasyczna” przez Andrzeja Dąbrowskiego, którego starsi słuchacze znają z utworu „Do zakochania jeden krok”. Efekt tego eksperymentu doczekał się teledysku, który ukazał się w kwietniu 2014 r. Od tego momentu można powiedzieć, że przysłowiowa kula śnieżna zaczęła nabierać tempa. Tym bardziej, że sam numer jak i klip przyjął się bardzo pozytywnie. Następnie wraz z kolejnymi tygodniami do mediów przedostawały się informacje o kolejnych wielkich gościach, którzy wezmą udział w nagraniach projektu Albo Inaczej - Prońko, Wodecki, a także Bem, Gąssowski i Andrzejczak.

  Artykuł, zdjęcia oraz materiały wideo: laboratoriummuzycznychfuzji.com

 • Ninateka Zbigniew Wodecki Niedziela z...

  Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch

  Kraków 2014

  Dwa światy w jednym projekcie muzycznym.
  Recital Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch.

  vod.tvp.pl

 • Ninateka Zbigniew Wodecki Niedziela z...

  Program tv na ninateka.pl

  Zbigniew Wodecki - Niedziela z...

  Gościem Agnieszki Szydłowskiej jest Zbigniew Wodecki, popularny artysta estradowy, wykonawca licznych polskich szlagierów, multiinstrumentalista. Popularny piosenkarz i ceniony muzyk zdradza gospodyni programu, skąd jego umiłowanie do smokingów i eleganckich garniturów, opowiada ze swadą o swoich najważniejszych piosenkach, przytaczając liczne anegdoty z nimi związane (interesujące są zwłaszcza losy piosenek Znajdziesz mnie znowu i Chałupy Welcome To, który to utwór miał się pierwotnie znaleźć w repertuarze... Ireny Santor). Wodecki mówi też ciepło o artystach, z którymi przyszło mu współpracować.
  W studiu artyście towarzyszą znajomi, przyjaciele i współpracujący z nim muzycy, m.in. Wojciech Mann, Irena Santor, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Grupa MoCarta i Gaba Kulka, a program jest bogato ilustrowany fragmentami koncertów, teledysków i skeczy kabaretowych z udziałem Zbigniewa Wodeckiego.

  ninateka.pl

 • Pszczoła, Bach i skrzypce

  Pszczoła, Bach i skrzypce

  Wacław Krupiński, Zbigniew Wodecki - wydawnictwo: Prószyński i S-ka

  Zbigniew Wodecki – mistrz autoironii – z wielkim dystansem prezentuje swoje życie. Dzieciństwo, gdy chciał być Robin Hoodem, lata mordęgi na skrzypcach, bo nie chciały same grać, bandę, z którą rozrabiał, liceum muzyczne, z którego został wyrzucony, wreszcie szybkie wchodzenie, przez znaczące estrady Europy, w dorosłość. Miał 27 lat, 6 lat pracy w orkiestrze, pierwsze przeboje i troje dzieci, gdy zdawał maturę. Mógł zostać w Niemczech, ale nie chciało mu się uczyć języka, mógł robić karierę jako skrzypek, ale wolał śpiewać, co nie przeszkadza mu bardziej cenić muzyków. Uwielbia popularność, dba o nią i nie boi się jej pułapek. Ironizuje na temat tego, co osiągnął, ale też dobrze zna swą wartość. To pozwala mu szczerze mówić o show-biznesie, o pracy z Ewą Demarczyk, a także o kulisach „Tańca z gwiazdami”.

  W sprzedaży od: 20-09-2011r.

  empik.com

 • Discography at Discogs

  Zbigniew Wodecki

  Discography at Discogs

  Releases, Appearances, Unofficial, Credits, Recent Releases.

  Complete your Zbigniew Wodecki record collection. Discover Zbigniew Wodecki's full discography: discogs.com