Internet / www
-
Zbigniew Wodecki: Nagrywam nowy album
„To będzie najgorsza płyta na świecie”
Muzyk twierdzi, że po latach może wreszcie nagrać płytę w klimacie dalekim od komercyjnego. Nowa płyta ma łączyć stylistykę jazzu, rocka, popu i przypominać muzyczne dokonania Burta Bacharacha czy zespołu Earth, Wind & Fire.
Zobacz na: lifestyle.newseria.pl
-
Jedynka
Czego się boi Zbigniew Wodecki?
- Długo czekałem na zawodowe spełnienie. Przede wszystkim byłem człowiekiem bardzo zakompleksionym, ponieważ pochodziłem z Krakowa i przyjechałem do Warszawy - wspomina Zbigniew Wodecki.
Zbigniew Wodecki o swoich początkach i najnowszych muzycznych eksperymentach (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Data emisji: 24.07.2016
Posłuchaj na: polskieradio.pl
-
Polsat SuperHit Festiwal 2016
Czterdziestka Zbigniewa Wodeckiego
Drugi dzień festiwalu - 28 maja 2016 r.
Zostały zaprezentowane najbardziej znane piosenki.
Na scenie Zbigniewowi Wodeckiemu towarzyszył zespół w składzie: Zbigniew Stelmasiak - gitara, Mirosław Wiśniewski - bas, Jarosław Zawadzki - instr. klawiszowe i saxofon, Paweł Twardoch - perkusja.
Mariusz Paryra i Zbigniew Wodecki zagrali na skrzypcach „Czardasza”. W duecie z Natalią Szroeder została wykonana piosenka „Z Tobą chcę oglądać świat”.Zbigniew Wodecki odebrał Bursztynowego Słowika i platynową TeleKamerę Tele Tygodnia oraz od Telewizji POLSAT otrzymał kryształowe „Serce do muzyki”.
Relacja na: polsat.pl
-
Fryderyki 2016
Podczas 22. Gali Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w Teatrze Polskim, Zbigniew Wodecki oraz Mitch&Mitch Orchestra and Choir zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach.
Album roku pop: za płytę „1976: A Space Oddysey”.
Utwór roku: za piosenkę „Rzuć to wszystko, co złe”.
Całość można obejrzeć na: vod.tvp.pl
„Panny mego dziadka” - występ podczas gali.
-
Winyl
Warner Music Poland - 2016 (LP)
A
1. „Rzuć to wszystko co złe” (L. Długosz / Z. Wodecki)
2. „Pieśń ciszy” (P. Howil / W. Trzciński)
3. „Wieczór już” (A. Kuryło / J. Kukulski)
4. „Ballada o Jasiu i Małgosi” (J. Terakowski / Z. Wodecki)
5. „Panny mego dziadka” (M. Skolarski / Z. Wodecki)B
1. „Dziewczyna z konwaliami” (J. Skolarski / W. Trzciński)
2. „Kochałem panią kilka chwil” (L. Długosz / Z. Wodecki)
3. „Posłuchaj mnie spokojnie” (J. Terakowski / Z. Wodecki)
4. „Przedmieście” (M. Zimiński / S. Halny)
5. „Odjechałaś tak daleko” (A. Kuryło / W. Trzciński)
6. „Partyjka” (J. Terakowski / Z. Wodecki)Pierwsza od 40 lat reedycja albumu na winylu, płyta ma gramaturę 180.
Premiera: 20.05.2016.
Wydawca: Polskie NagraniaPłyta dostępna w Empik: empik.com
-
Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch
Klub Stodoła - Warszawa
W warszawskim klubie Stodoła, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch odebrali złotą płytę za album „1976: A Space Odyssey” - 19 lutego 2016 roku.
Wręczono też złotą płytę podpisaną Random Person osobie z publiczności.
Galeria zdjęć z tego koncertu na stronie: stodola.pl
-
Uwaga TVN
Zbigniew Wodecki – człowiek orkiestra
Najpopularniejszy Zbyszek w Polsce! Mistrz dystansu do samego siebie, wielbiciel swojej popularności i sukcesu, ale przede wszystkim wielkiej klasy artysta!
„Pszczółka Maja”, „Chałupy welcome to”, czy „Zacznij od Bacha” to przeboje, które zapewniły Zbigniewowi Wodeckiemu niesłychaną popularność. Artysta z wykształcenia jest skrzypkiem. Jako piosenkarz zadebiutował w 1972 roku na festiwalu w Opolu.
- Poszedłem na kompromis nagrywając dobranockę i piosenkę z golasami. Te utwory dały mi margines bezpieczeństwa, że publiczność wie, że skoro ja to śpiewam, to ja jestem dobry. Ja wtedy mogłem sobie śpiewać swoje kompozycje – śmieje się artysta.
Reportaż wyemitowany 25 października 2015 roku. Dostępny na: uwaga.tvn.pl
-
Mateusze Trójki 2015. Znamy laureatów!
Program 3 już po raz 22. przyznał nagrody muzyczne dla najciekawszych wykonawców roku.
Nagroda w kategorii MUZYKA ROZRYWKOWA - WYDARZENIE powędrowała do Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch And Mitch za album „1976: A Space Odyssey”. To dowód na to, że choć czasy - w tym muzyczne - się zmieniają, duch pozostaje ten sam - czytamy w uzasadnieniu.
Nagrody Muzyczne Programu 3 im. Mateusza Święcickiego - „Mateusze Trójki” przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej.
Nazwa nagrody pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym dyrektorem muzycznym Programu 3, autorem muzyki do takich przebojów, jak „Pod papugami”, „Jedziemy autostopem” czy „Był taki ktoś”.
Relacja, materiały audio i wideo: polskieradio.pl Trójka
-
Artykuł na Laboratorium Muzycznych Fuzji
Różni wykonawcy - „Albo inaczej”
Wszystko zaczęło się od luźnego pomysłu szefa Alkopoligamii - Mesa, którego mocno wspierał w działaniach Witek Michalak i jak zawsze Stasiak. Pierwszym owocem tej myśli było nagranie utworu Re-fleksje, który w oryginale nagrał duet Pezet-Noon w 2002 r., na albumie „Muzyka klasyczna” przez Andrzeja Dąbrowskiego, którego starsi słuchacze znają z utworu „Do zakochania jeden krok”. Efekt tego eksperymentu doczekał się teledysku, który ukazał się w kwietniu 2014 r. Od tego momentu można powiedzieć, że przysłowiowa kula śnieżna zaczęła nabierać tempa. Tym bardziej, że sam numer jak i klip przyjął się bardzo pozytywnie. Następnie wraz z kolejnymi tygodniami do mediów przedostawały się informacje o kolejnych wielkich gościach, którzy wezmą udział w nagraniach projektu Albo Inaczej - Prońko, Wodecki, a także Bem, Gąssowski i Andrzejczak.
Artykuł, zdjęcia oraz materiały wideo: laboratoriummuzycznychfuzji.com
-
Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch
Kraków 2014
Dwa światy w jednym projekcie muzycznym.
Recital Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch. -
Program tv na ninateka.pl
Zbigniew Wodecki - Niedziela z...
Gościem Agnieszki Szydłowskiej jest Zbigniew Wodecki, popularny artysta estradowy, wykonawca licznych polskich szlagierów, multiinstrumentalista. Popularny piosenkarz i ceniony muzyk zdradza gospodyni programu, skąd jego umiłowanie do smokingów i eleganckich garniturów, opowiada ze swadą o swoich najważniejszych piosenkach, przytaczając liczne anegdoty z nimi związane (interesujące są zwłaszcza losy piosenek Znajdziesz mnie znowu i Chałupy Welcome To, który to utwór miał się pierwotnie znaleźć w repertuarze... Ireny Santor). Wodecki mówi też ciepło o artystach, z którymi przyszło mu współpracować.
W studiu artyście towarzyszą znajomi, przyjaciele i współpracujący z nim muzycy, m.in. Wojciech Mann, Irena Santor, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Grupa MoCarta i Gaba Kulka, a program jest bogato ilustrowany fragmentami koncertów, teledysków i skeczy kabaretowych z udziałem Zbigniewa Wodeckiego. -
Pszczoła, Bach i skrzypce
Wacław Krupiński, Zbigniew Wodecki - wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Zbigniew Wodecki – mistrz autoironii – z wielkim dystansem prezentuje swoje życie. Dzieciństwo, gdy chciał być Robin Hoodem, lata mordęgi na skrzypcach, bo nie chciały same grać, bandę, z którą rozrabiał, liceum muzyczne, z którego został wyrzucony, wreszcie szybkie wchodzenie, przez znaczące estrady Europy, w dorosłość. Miał 27 lat, 6 lat pracy w orkiestrze, pierwsze przeboje i troje dzieci, gdy zdawał maturę. Mógł zostać w Niemczech, ale nie chciało mu się uczyć języka, mógł robić karierę jako skrzypek, ale wolał śpiewać, co nie przeszkadza mu bardziej cenić muzyków. Uwielbia popularność, dba o nią i nie boi się jej pułapek. Ironizuje na temat tego, co osiągnął, ale też dobrze zna swą wartość. To pozwala mu szczerze mówić o show-biznesie, o pracy z Ewą Demarczyk, a także o kulisach „Tańca z gwiazdami”.
W sprzedaży od: 20-09-2011r.
-
Zbigniew Wodecki
Discography at Discogs
Releases, Appearances, Unofficial, Credits, Recent Releases.
Complete your Zbigniew Wodecki record collection. Discover Zbigniew Wodecki's full discography: discogs.com